Życzenia od przewodniczącego KSOiW

DEN z "Solidarnością"

Fotogaleria Kije I      Fotogaleria Kije II      Fotogaleria Kije III

Zapraszamy na spacer brzegiem morza na trasie Ustka - Orzechowo

Zapraszamy serdecznie na kolejny w nowym roku szkolnym 2020/21 wspólny spacer integracyjny z kijkami (lub bez kijków). NordicWalking brzegiem morza z Ustki w kierunku Orzechowa to doskonała propozycja dla każdego bez względu na kondycję i wiek. Może spacerować cała rodzina, grupa znajomych czy przyjaciół. To idealny pomysł na spacer dla przyjemności i po zdrowie. Spacerując brzegiem morza, nie tylko wzmacniamy nasz organizm i poprawiamy kondycję. Wspólny spacer brzegiem morza, w tak pięknych okolicznościach, to doskonały sposób na rozładowanie stresu dnia codziennego i wzmocnienie systemu nerwowego. Dodatkowo nasze ciała zostaną gruntownie dotlenione a miękki piach, błękit nieba i szum morza pozytywnie wpłynie na nasz organizm i doda sił na cały nowy rok szkolny! NordicWalking pozwala łatwo „zgubić” kilogramy w przyjemnym naturalnym otoczeniu i w miłym towarzystwie! Warto spróbować! Zapraszamy serdecznie związkowców z rodzinami. Zapraszamy również serdecznie nauczycieli nie należących do związku „Solidarność”. Spacer brzegiem morza to doskonały czas, aby się lepiej poznać! To same korzyści! A zatem… 3-2-1- Start! Zabieramy małżonków, partnerów, przyjaciół, dzieci, psy… ruszamy!!! Niech nauczycielska solidarność i rekreacyjna aktywność fizyczna łączy nas Nauczycieli, niech łączy nas wszystkich!!!

Termin: 3.10.2020

Miejsce: Start Ośrodek Wczasowy „Awilla” w Ustce (Przewłoka 76-270) ul. Niemcewicza 33

Godzina zbiórki: 11.00

Organizator: KM NSZZ POiW „Solidarność”

Cel: integracja nauczycieli, popularyzacja aktywności fizycznej w czasie wolnym

Sprzęt: we własnym zakresie, może być też zwykły spacer bez kijków

Ubiór: wygodny, sportowy, dostosowany do pogody, wygodne buty, mały plecak

Trasa: 5 km o umiarkowanym stopniu trudności.

- będzie wspólna rozgrzewka przed marszem 11.00 - 11.20 (z kijkami i bez)

- krótki pokaz, instruktaż jak prawidłowo maszerować

- po marszu wspólna biesiada, ciepły posiłek w Ośrodku Wczasowym „Awilla” w Ustce (Przewłoka 76-270) ul. Niemcewicza 33

- na deser: ciasto czekoladowe, kawa, herbata

- godzina posiłku 13.00 - 13.30

- prowadzenie dr Danuta Narożna

Podczas imprezy obowiązują obostrzenia sanitarne wynikające z trwającej pandemii koronowirusa.

cena: członkowie i ich dzieci 10 zł, pozostali 35 zł. Wpłaty do przewodniczących kół do 28 września!!!

Fotogaleria Kije I      Fotogaleria Kije II      Fotogaleria Kije III

Obrady MKPOiW

15 września 2020 r. (wtorek)  - obrady Prezydium oraz MKPOiW
Po dłuższej przerwie wynikającej z obostrzeń zdrowotnych związanych z trwającą pandemią, obrady odbędą się w siedzibie słupskiego oddziału NSZZ "S".

O godz. 12.30 (po obradach Prezydium)  planowane jest rozpoczęcie obrad Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania.

Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, wymogach sanitarnych (pandemia).

Rok szkolny 2020/2021

Rok szkolny 2020/2021 ma inną niż zazwyczaj formę rozpoczęcia, ale niech to ograniczenie nie zasłania nam wszystkim radości z powitań w murach szkół, placówek, a ta niech przełoży się na wspólne dbanie o bardzo dobry rok.

Życzę nam wszystkim, by podejmowane działania dały satysfakcję, przyniosły sukces i były realizowane w przyjaznej, twórczej atmosferze.
      Wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom oświaty życzę owocnej pracy zarówno w wymiarze szkolnych wyników, indywidualnych osiągnięć
jak i w działaniu na rzecz innych.

Dominika Korzeniowska-Gudyn
Przewodnicząca
MKPOiW w Słupsku

Komunikaty Sekcji Krajowej

Życzenia wielkanocne

Opinia PIP w sprawie wynagrodzeń

Koleżanki i koledzy,

w zawiązku z licznymi przypadkami łamania prawa przez dyrektorów szkół w dniu dzisiejszym to jest 10 kwietnia 2020 roku zwróciłem się z wnioskiem do Państwowej Inspekcji Pracy o interpretację dotyczącą wynagrodzeń w oświacie. Wnoszę, jako do organu powołanego do sprawowania nadzoru i kontroli w przestrzeganiu prawa pracy, o wyjaśnienie zasad wynagradzania nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi w czasie zwieszenia zajęć, przestoju w pracy, pracy zdalnej oraz ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek oświatowych. Przedstawiłem również opinię Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania dotyczącą wypłat wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy z powodu epidemii koronawirusa. Jestem przekonany, że interpretacja Państwowej Inspekcji Pracy ułatwi dyrektorom podejmowanie właściwych decyzji.

Ryszard Proksa

Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność”