Konferencja - Radio Koszalin

Redaktor Radia Koszalin Jakub Klimek rozmawiał z przedstawicielami Komisji Międzyzakładowej na temat prowadzonej akcji protestacyjnej.

Relacja z konferencji

Obrady Komisji Międzyzakładowej

9 grudnia obradowała Komisja Międzyzakładowa OiW NSZZ "S" w Słupsku. Debatowano nad najpilniejszymi sprawami w oświacie m.in. akcją protestacyjną środowiska nauczycielskiego, stanowiskiem w sprawie listu otwartego Pani Minister Edukacji do Rodziców oraz bieżących spraw pracowniczych członków Zwiazku.
W porządku obrad było również głosowanie nad przyjęciem deklaracji członkowskiej NSZZ "Solidarność", uchwalono przyjęcie deklaracji, a tym samym powitanie nowego członka Związku.

Spotkanie miało rownież charakter przedświąteczny. Przewodnicząca Dorota Bojarowska Bublej po zamknieciu obrad złożyła wszystkim obecnym, a za ich pomocą rownież każdemu pracownikowi oświaty piękne świąteczne życzenia, w których nade wszystko podkreśliła, że dialog jest podstawą i miernikiem gotowości do współdziałania, a czas świąteczny niech wzmocni zarówno więzy rodzinne, jak i potrzebę bycia z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka.
Spotkanie zakończyło się wzajemnym składaniem życzeń oraz zaproszeniem na Mszę Świętą
w intencji Ofiar Grudnia'70 i  stanu wojennego, która odprawiona zostanie 14 grudnia
o godz.12.30 w kościele pw.NSJ w Słupsku.

Termin kolejnego spotkania Komisji Międzyzakładowej: 20.01.2015 r.

Oświadczenie Przewodniczącego KSOiW w sprawie listu otwartego Minister Edukacji

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

w załączeniu przesyłam oświadczenie KSOiW NSZZ “S” w sprawie listu otwartego MEN do rodziców i opiekunów.

Ryszard Proksa
Przewodniczący KSOiW NSZZ "Solidarność"

List do Rodziców uczniów

List Pani Minister Edukacji Narodowej adresowany do Rodziców uczniów w sprawie zapewnienia uczniom opieki podczas przerwy świątecznej.

List

Obrady Regionalnej Sekcji OiW w Słupsku

Podczas obrad 2 grudnia br. Regionalna Sekcja OiW podjeła uchwałę dotyczacą sposobu właczenia się do akcji informacyjno-protestacyjnej, która została zaplanowana przez Krajową Sekcję OiW na 9 grudnia 2014 r.

Stanowisko

Wywieszenie flagi

PILNE! PROTEST!

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania, wobec braku reakcji Rządu RP na postulat 9% podwyżki wynagrodzeń w 2015 roku, kontynuuje akcję informacyjno-protestacyjną, organizując 9 grudnia 2014 roku przed Urzędem Rady Ministrów nadzwyczajne posiedzenie Rady, powiększone o przedstawicieli środowisk oświatowych.

Komunikat Rady Krajowej

Uchwala Rady Krajowej

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Damnie

Dnia 7 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Damnie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel, pod kierunkiem pani Jadwigi Dziułko, przygotowała klasa I gimnazjum. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy i Gimnazjum im. Noblistów Polskich oraz odśpiewania hymnu.
Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski od czasów rozbiorów do dnia 11 XI 1918 roku. Zwrócili uwagę na patriotyczne postawy Polaków i ich wiarę w odzyskanie niepodległości. Podczas apelu deklamowali wiersze i śpiewali pieśni legionowe. Podczas uroczystości uczniowie mogli obejrzeć prezentację PowerPoint dotyczącą historii Polski z okresu rozbiorów i walki Polaków o niepodległość.
Apel miał na celu uwrażliwić uczniów na losy własnego kraju i narodu, a także kształtować postawy patriotyczne.

Uroczyście, radośnie, historycznie
W wielu słupskich szkołach uroczyście obchodzono 11 listopada - dzień odzyskania przez Polskę niepodległości. W Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku Święto Niepodległości oraz święto szkoły uczczone zostały żywą lekcją historii i patriotyzmu. W części artystycznej nawiązano do powstania największego związku zawodowego w Europie - NSZZ "Solidarność", do trudnych dni reżimu komunistycznego, do wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku oraz do zdobycia wolności. To była piękna lekcja patriotyzmu. Wśród zebranych uczniowie rozdawali ulotki z postulatami sierpnia 1980 roku. Zgromadzonym towarzyszyły pieśni Jacka Kaczmarskiego i urna wyborcza z symboliczną datą wolnych wyborów.

O święcie SP 10 pięknie na swojej stronie internetowej napisali redaktorzy KANAŁU6.

Dziękujemy